6 paź 2019

Dlaczego warto inwestować w video marketing

Czy video marketing zapewnia dobre ROI w porównaniu z innymi działaniami marketingowymi? Znane przysłowie: „Jeden obraz mówi więcej od tysiąca słów” sprawdza się w tym przypadku doskonale. Ta atrakcyjna forma Content Marketingu z pewnością może wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Dużą zaletą tej formy jest jej dostępność – obecnie w zasadzie każda firma, niekoniecznie dysponująca dużym budżetem, może sobie pozwolić na video. Choć możesz wykonać taki materiał samodzielnie, to pomoc w tworzeniu takich treści oferują również wyspecjalizowane agencje.

Dlaczego video marketing się opłaca? Bo szybciej wywołuje emocje! Przy założeniu, że video jest dobrej jakości i jest kreatywnie zrealizowane, możesz liczyć na wzbudzenie bardzo pozytywnych i pożądanych uczuć u Twoich odbiorców, być może przyszłych klientów.

Walka między markami odbywa się nie tylko o samą uwagę, ale przede wszystkim o zyskanie zaufania odbiorcy. Taki walor ma właśnie materiał video – ma tę przewagę nad resztą treści marketingowych, że nadaje markom ludzkie oblicze. Kiedy prezentujesz swoich pracowników albo produkt na jakimś etapie powstania, odbiorca ma szansę poznać Cię od podszewki. Jeśli zrobisz to dobrze, może dać Ci kredyt zaufania, czekać na następny Twój post czy e-mail albo udostępnić materiał swoim znajomym.

filmy reklamoweWykorzystaj też fascynację ludzi serialami. Jeśli masz taką możliwość, podziel materiał filmowy na kilka, krótszych części. O ile treść jest wartościowa i przykuwa uwagę, masz szansę na wzbudzenie ciekawości wśród odbiorców i zakotwiczenie w nich zainteresowania i oczekiwania na kolejny odcinek. 

Bardzo dobrym pomysłem na materiał filmowy są video referencje. Jeśli możesz się pochwalić klientami, którzy z lekkością potrafią powiedzieć o Tobie kilka pozytywnych słów, wykorzystaj tę szansę. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić z Tobą interes, będzie szukał w sieci opinii. Trafiając na taki materiał video, z pewnością zyskasz kilka punktów do reputacji. 

Wykorzystaj także niezwykłą popularności viral marketingu. W znacznej mierze, to właśnie filmiki stają się treściami wirusowo udostępnianymi przez Internautów. Oczywiście stworzenie dobrego viralu to nie lada wyzwanie, ale jeśli już trafisz z pomysłem w odpowiednią publiczność, będziesz zaskoczony niesamowitymi rezultatami, ilością wejść na stronę  czy reakcją w social media. Poczucie humoru, dystans do siebie, pozytywne emocje świetnie sprzedają produkt czy usługę. Ten rodzaj video nie jest łatwy, wiadomo, łatwiej doprowadzić kogoś do łez rozpaczy niż szczerze rozbawić. Jeśli już jednak uda Ci się go stworzyć, konkurencja będzie na tyle znikoma, że wyróżni Cię od innych w branży.