5 paź 2014

Jak w szybki i prosty sposób tworzyć treści wizualne – tutorial dla Content Designera cz. 1

Skoro już wiesz, że obraz lepiej i skuteczniej sprzedaje, nie tylko towar czy usługę, ale także emocje i potrzeby, zastanów się jak możesz udoskonalić swoje umiejętności graficzne, aby prowadzić komunikację z odbiorcami samodzielnie. Na szczęście w sieci jest mnóstwo programów on-line, które mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w Twojej codziennej pracy, zapewnią Ci przy tym mnóstwo zabawy i naprawdę satysfakcjonujące efekty. Poznaj trzy programy on-line, które wybraliśmy dla Ciebie.

 

 

Fotor.com

fotorNa pierwszy ogień – Fotor.com. Proste w obsłudze narzędzie, które zaskoczy Cię ogromem możliwości. Dodatkowo, większość funkcji dostępna jest za darmo, w przypadku niektórych zostaniesz poproszony o adres  e-mail lub o zarejestrowanie się w serwisie. Do dyspozycji masz opcję zrobienia kolażu zdjęć, kartek okolicznościowych, podstawowego retuszu zdjęć, dodawania naklejek i, co bardzo przydatne, przygotowanie cover photo dla najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Fotor dostępny jest także w wersji mobilnej (Android, iOS).

Infogr.am

inforgrPotrzebujesz profesjonalnej infografiki? Skorzystaj z prostej i darmowej aplikacji infogr.am, dzięki której przygotujesz czytelny i świetnie wyglądający materiał. Wystarczy wybrać szablon i zedytować wybrane elementy. Grafikę możesz od razu udostępnić lub zapisać ją na dysku. Korzystanie z podstawowej wersji aplikacji jest całkowicie darmowe. Wystarczy się zarejestrować – możesz to zrobić za pośrednictwem konta na Facebooku lub Twitterze. Jeśli chcesz mieć dostęp do wersji Premium, zapłacisz 12 $ miesięcznie za dostęp do wersji pro infogr.am. 

Piktochart.com

piktochartPiktochart to kolejny program on-line, w którym za pomocą dosłownie kilku klików, możesz stworzyć ciekawą infografikę. Po zarejestrowaniu się, tworzysz swoją grafikę, uzupełniając najpierw jej tytuł, a następnie podając trzy fakty, które chcesz zakomunikować. Korzystając z wersji podstawowej, masz do wyboru trzy motywy graficzne, przy abonamencie 9,95$ miesięcznie jest ich już 20. Aby dopełnić całość do dyspozycji masz jeszcze ikonki, które możesz umieścić w dowolnym miejscu infografiki.

Szybko, łatwo i przyjemnie – to możliwe. Kiedy strona techniczna nie jest już problemem, z powodzeniem możesz tworzyć atrakcyjne wizualnie treści, które będą świetnym wsparciem dla Twojej komunikacji z odbiorcami.